تا کنکور ....

با نزدیک شدن به کنکور این نوع سوالات تو افکارِ خیلی از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور شکل می‌گیرد...

• از الان شروع کنم به درس خوندن، تو کنکور موفق میشم؟

• دیر نیست برای درس خوندن؟

• هفته‌هایی که به هر دلیل نتونستم درس بخونم را میتونم تو این زمان جبران کنم؟

 

در حال حاضر دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور به سه دسته تقسیم میشوند:

دسته اول) دانش‌آموزان و داوطلبانی هستند که از ابتدا با برنامه و طوفانی شروع کردند و تا به امروز دست از تلاش خود برنداشتند! این دسته را پـیـشـتـازان کنکور می‌نامیم!

دسته دوم) عده ای از کنکوری‎ها هستند که تا به امروز دست و پا شکسته درس خواندند و نتوانستند انتظارات را برآورده کنند! و متأستفانه خیلی از آنها هم در حال حاضر اُمیدشان برای موفقیت در کنکور را از دست داده‌اند!

دسته سوم) کسانی هستند که تازه فیلِ‌شان یاد هندوستان کرده و میخواهند برای کنکور شروع به مطالعه کنند!

 

آیا واقعاً در فرصت باقی‌مانده تا کنکور میشود موفق شد؟!

اگر این سوال را از من که سال‌ها در زمینه کنکور فعالیت کردم و به دانش‌آموزانی با شرایط مختلف مشاوره داده‌ام بپرسید، با قاطعیت میگویم: میتوانید! بله میتوانی موفق شی!

من ایمان دارم میتوان در زمان باقی مانده، نتایج شگفت آوری بگیرید و معجزه کنید… 

باید ثابت کنید که لایق بهترین جایگاه ها هستید… 

فقط به شرط آنکه کم‌کاری‌های گذشته خود را فراموش کنید و با نهایت تلاش گام بردارید تا به سمت آینده ای که آرزویش را دارید حرکت کنید.

کمی با خود فکر کنید...!

آیا به نظر شما ارزش ندارد در فاصله باقی‌مانده تا کنکور، برای یک عمر زندگی خوب، با تمام وجود تلاش کنید تا بتوانید در رشته و دانشگاهی که دوست دارید درس بخوانید و باعث افتخار خود و خانواده‌تان شوید؟

 

 

"یه روزایی اُمیدت رو از دست میدی...

یه شبایی فکر میکنی دیگه نمیشه...ادامه دادن فایده نداره...

یه لحظه‌هایی تمومِ آرزوهات یادت میره و خودت رو تو هیاهوی کنکور گـُم میکنی…

از خودت و بقیه میپرسی: واقعاً میشه؟ اگه تلاش کنم میرسم؟ میتونم موفق شم؟

با قاطعیت بهت میگم میتونی، تو میتونی طعم قشنگ رسیدن به هدفت رو حس کنی…

فقط باید به باوری دُرست از خودت برسی!

خودت رو باور کن دوست من... تو میتونی فوق‌العاده باشی...!

تموم آرزوهات رنگِ واقعی به خودش میگیره اگر تو بخوای!

اگر تلاش نمیکنی، اگر تسلیم شدی و اگر جازدی یعنی تو هدفت رو بزرگتر از خودت میدونی و یا آن را دوست نداری...

 نمیخواهی تحصیل تو یک رشته و دانشگاه خوب رو تجربه کنید؟ نمیخواهی یک زندگی خوب داشته باشی؟ 

پس بلند شو و با تمامِ وجود بجنگ... بجنگ برای زندگیت... هدفت.. و سرافرازی خانوادت...

حتی اگر نتیجه دلخواهت رو نگرفتی، حسرت نمیخوری... 

بعد از کنکور سرت رو بالا میگیری و با خودت میگویی هرکاری که لازم بود انجام دادم، اما خدا صلاحم رو بهتر از خودم میداند.

باور کنید خستگی و بی‌خوابی این روزهای منتهی به کنکور یادتون میره و تنها چیزی که همیشه به یاد میمونه نتیجه کنکور هست که یک عمر زندگیت رو تحت تاثیر قرار میده!"

میدانید دلیل موفقیت بعضی از دانش‎‌آموزان کنکوری که همانند شما در این روزهای سال نا اُمید بودند چیست؟

مهم‌ترین دلیل، باور کردن آنها بود که این‌ زمان برای موفقیت و رسید‌ن به‌ هد‌ف کافی است و از فرصت ها استفاده کردند و برای هدفشان جنگیدند! 

البته خیلی ها هم موفق نشدند، چرا که باور نداشتند در این زمان باقی مانده میشود موفق شد و با این کارشان سُست و کند شدند و فرصت را به رقبای دیگرشان دادند…

 رُقبا هم به خوبی از این فرصت استفاده کردند و نتیجه تلاششان را در کنکور دیدند! هم موفق شدن ممکن است و هم موفق نشدن… این بستگی به خودتان دارد که چقدر هدفت‌تان ارزشمند است، چقدر حاضرید برایش وقت بگذارید.

باور کنید این زمان باقی مانده یک فرصت عالی برای جبران است… فقط خودت رو باور کن و ایمان بیاور به اینکه میشود در این مدت باقی مانده هم موفق شد! مثل خیلی ها که توانستند موفق شوند!

مثل رستگار رحمانی رتبه ۱ سال ۸۸ ، رستگار در یک خانواده ۱۲ نفره که پدرش کارگر ساختمانی بود زندگی میکرد… رستگار از بهمن ماه با معدل پایین برای کنکور استارت زد و رتبه یک تجربی شد! جالبه بدانید این نابغه تا قبل از بهمن دوران سربازی رو طی میکرد.

به همین دلیل است که بعضی از داوطلبین کنکور در این ماراتُن، کولاک میکنند! نق زدن را کنار بگذارید و خودتان را باور کنید و از همین الان دوباره شروع کنید…

تصور کنید آخرین کنکور زندگی‌تان است و شما باید هرکاری برای موفقیت درآن را انجام بدهید...

 هیچ‌وقت یک دونده دو ماراتن در یک مسابقه ۶۰ کیلومتری، اواسط مسیر (کیلومتر ۳۰) نا اُمید نمیشه! چون میداند هنوز 50% مسیر باقی مانده و ممکن است در این مسیر خیلی ها جا بزنند و کم بیاورند، تا در نهایت فرصت برنده شدن را به آن‌ها بدهند!

نگویید که وضعیت ما با بقیه متفاوت است، نگویید که این حرف‌ها و مقاله‌ها فقط اُمید‌ دادن واهی است! این حرف ها اُمید دادن الکی نیست بلکه واقعیتی است که بارها برای کنکوری‌ها تجربه شده! واقعیتی که با یک تغییر شروع می‌شود و تا بهترین شدن ادامه دارد...

تصور کن به هرچی بخوای میرسی…بزار بقیه فکر کنن تو دیوونه ای! آره تو دیوونه ای! دیوونه هدفت! تا بهش نرسی نباید جا بزنی…

اگر تا الان خوب نبودید و فرصت ها را هدر دادید میتوانید جبران کنید به شرط آن که دیگر هیچ فرصتی رو از دست ندهید و اشتباهات گذشته خود رو تکرار نکنید... نسبت به رُقبا تلاش بیشتری داشته باشید تا نه تنها به آن‌ها برسید بلکه از آن‌ها جلو بزنید! تلاش‌تان را متوقف نکنید چون موفقیت د‌ر یک قد‌می شما قرار دارد.

زمان برای هیچکس منتظر نمی‌ماند، همیشه یادتان باشد یک روز ۱۴۴۰ دقیقه است و این دقایق برای تو حکم طلا را دارد، این دقایق سرمایه تو است، این دقایق آینده تو رو میسازد… پس سعی کنید به احترام این دقیقه‌های سرنوشت ساز برای خود ارزش قائل شوید و با تمام وجود تلاش کنید.

واقعیت این است که هرچه به کنکور نزدیک میشویم ارزش ساعات مطالعه بیشتر می‌شود، یعنی ۲ ساعت مطالعه امروز ما برابری میکنه با ۸ ساعت مطالعه در مهرماه ! از این زمان باقی مانده بهترین استفاده را ببرید و با برداشتن گام های کوچک یک موفقیت بزرگ را برای خود رقم بزنید.

دیالوگ ماندگار آخر...

اگر کاری را با عشق انجام دهید حتماً به نتیجه خوبی خواهید ‌رسید. هیچ اتفاق خوبی به آسانی به دست نمی‌آید پس با نگاهی به آینده با عشق درس بخوانید و با اشتیاق فراوان تلاش کنید. انسان های افتخار‌آفرین کارهای خودشان را با جدیت و سخت کوشی انجام میدهند و بارها در راهشان شکست میخورند اما هیچوقت تسلیم نمیشوند...!!

این تو و این زمان باقی مانده…خودت را ثابت کن… ثابت کن که لیاقت موفقیت رو داری…

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به حسین احمدیمی باشد.
طراحی و پیاده سازیماهان تکنولوژی

popup-far

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

Invalid Input

Search