راه های افزایش تمرکز

1- شرایطی که فکر می کنید بیشترین بازدهی را دارید،برای خود ایجاد کنید،به طور مثال:در زمانی درس بخوانید که برای آن درس آمادگی بیشتری دارید و شرایط فیزیکی که علاقه دارید را فراهم کنید. مثل جای درس خواندن، نوع میز و صندلی، کمی و زیادی نور و درجه‌ی حرارت اتاق، آوای موسیقی و حضور و عدم حضور دیگران

2-حذف عوامل مداخله‌گر: اگر با کسی یا کسانی زندگی می‌کنید درباره‌ی مدت‌زمان درس خواندن خود با آن‌ها همفکری کنید و به دوستان و بستگان خود بگویید که دوست ندارید هنگام درس خواندن کسی را ببینید؛ زیرا تمرکزتان به‌ هم می‌خورد. شهامت نه گفتن داشته  باشید.

3-خودگویی مثبت درباره‌ی مطالعه: اگر می‌خواهید از مدت‌زمان درس خواندن بهترین بهره را ببرید باید برای‌تان مسلم شود که مطالعه از هر کار دیگری مثل خیال‌پردازی، گوش دادن به موسیقی، مراوده با دوستان برای شما خوشایندتر است. از طرف دیگر اگر بیش‌ترین وقت را به مطالعه اختصاص دهید شاید از آن بیزار شوید و آن را نوعی تنبیه بپندارید. گاهی تمرکز بر کاری که انجام دادنش ناممکن است بسیار سخت است.

4- انتخاب جای معین برای مطالعه :بهتر است همیشه جایی ویژه برای درس خواندن برگزینید که کارهای دیگری مانند تماشای تلویزیون یا گفت‌وگو با دیگران را در آن‌جا انجام ندهید.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به حسین احمدیمی باشد.
طراحی و پیاده سازیماهان تکنولوژی

popup-far

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

Invalid Input

Search