پیشرفت در زبان انگلیسی با حسین احمدی

تلاش حسین احمدی همیشه این بوده که در پیشرفت دروس به دانش آموزان خود کمک کند به همین جهت مقاله زیر را برای دانش آموزان مشتاق گردآوری نموده است

تا می‌توانید لغت بخوانید 

سعی کنید همزمان با شروع مطالعه، کلمه ها را از همه جای درس )تمرین ها، متن ها، زیرنویس ها، جدول ها و...( استخراج کنید و معنی آنها را با توجه به متن از فرهنگ لغت درآورید. علاوه بر تکرار معانی لغت ها، شما میتوانید آنها را در جدولهایی بنویسید که هر جدول، شامل گروهی از کلمه ها باشد به طوری که در یک زمینه دارای اشتراک باشند؛ به طور مثال کلمه های همشکل، مترادف، کلمه هایی با یک پیشوند و با یک مضمون را در جدول های مجزا بنویسید. از نظر حسین احمدی برای اینکه دامنه ي لغت خوبی داشته باشید و بتوانید در کنکور به سوال ها پاسخ دهید، به لغت های پایانی درس اکتفا نکنید. در نوشتن لغت ها و معانیشان خیلی وسواس به خرج ندهید و کلمه های خیلی ساده را وارد جدول نکنید. کامل شدن این جدول ها باید کم کم و با مطالعه ی کتاب انجام شود. 

یادگیری گرامر دربرنامه‌ ی درسی 

مفید ترین روش برای مطالعه و یادگیری، خواندن گرامرهای کتاب های درسی و نوشتن یک خلاصه ی کلی از آنهاست. در این خلاصه برداری ها میتوانید برای به خاطر سپردن بهتر با استفاده از خلاقیت ذهنتان، جمله ها یا کلمه هایی را به شکل رمزی ایجاد کنید تا بتوانید گرامرهای مورد نظر را به یاد بیاورید. برای درک و یادگیری عمیق گرامرها تا میتوانید تمرین های کتاب درسی و غیردرسی را حل کنید. جواب تمرین ها را در کتاب یادداشت نکنید تا بتوانید در مطالعات بعدی نیز خود را تست کنید. 

دقت وسرعت، لازمه ‌ی درک مطلب 

مهمترین نکته در درک مطلب به کارگیری هم زمان سرعت و دقت است. در درک مطالب ابتدا یک نگاه کلی در حد یک تا دو دقیقه به متن و سوال ها بیاندازید. سپس متن را بخوانید و زیر نکته های مهم خط بکشید. ابتدا به سراغ سوال لغت ها و ارجاع ضمیر درک مطلب ها بروید و بعد اگر وقت داشتید، بقیه ی سوال ها را پاسخ دهید. دقت داشته باشید برای پاسخ به سوال های لغت درک مطلب ها شما نیازی به خواندن متن ندارید

با تست‌ زنی خود رامحک بزنید 

یکی از اهداف تمرین تست زنی، شناخت نقاط ضعف و قوت است؛ یعنی شما متوجه شوید در کدام قسمت از سوالها )گرامر، درک مطلب و...( قوی و در کدام قسمت ضعیف هستید تا با توجه به آنها به سوال ها پاسخ دهید. برای این منظور در ابتدا تست زنی را به شکل تست های تمرینی و بدون در نظر گرفتن زمان انجام دهید اما وقتی زمان مطالعه تان زیاد شد، تست زنی سرعتی را در برنامه ی خود قرار دهید

نکته‌های مهم 

برای حفظ لغت ها باید به طور کامل هر جمله را بخوانید، آن را معنی کنید، معنی کلمه ی مورد نظر را در جمله پیدا و بعد با مراجعه به معنی درس،پاسخ خود را بررسی کنید. 

•تمام بخش های کتاب زبان از جمله لغت ها، متن ها، پاسخ تمرین ها و... را باید بخوانید و لغت هایش را درآورید؛ نه اینکه به لغت های آخر هر درس اکتفا کنید. 

•تمام تمرینها را حل کنید. 

•لغت ها را با یک یا چند مترادف انگلیسی یاد بگیرید. 

•تست های زبان را به شکل مخلوط، نه طبقه بندی شده، بزنید. 

•هنگام تست زدن شکل تست و گزینه ها را معنی و لغت های جدید را فیش برداری کنید. 

•صحبت کردن به زبان انگلیسی دشوار، ولی بسیار مفید است. 

•در وقت های تلف شده )اتوبوس، مترو و...( لغت های فیش برداری شده ی زبان را بخوانید. 

•دیدن فیلم های انگلیسی زیرنویس دار، کمک موثری به یادگیری شما میکند. 

•داوطلبان علاقه مند به زبان انگلیسی، فقط به شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی آزمون سراسری اکتفا نکنند. 

•حتما در رشته ی اصلی خود و در کنار آن در کنکور گروه آزمایشی زبان های خارجی هم شرکت کنید؛ چرا که ظرفیت پذیرش و تنوع رشته در این گروه آزمایشی، بسیار پایین است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به حسین احمدیمی باشد.
طراحی و پیاده سازیماهان تکنولوژی

popup-far

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

Invalid Input

Search