نکـاتی مهم از زبان رتبه‌های برتر کنکور سراسری سال 96

امیدواریم با مطالعه این نکات بتوانیم شما را در رساندن به هدف مورد نظرتان همراهی کنیم:

1- با یک برنامه و محتوای آموزشی استاندارد، جامع، منعطف و مشخص پیش رفتم و سعی نکردم هر ماه یک برنامه را انتخاب و خودم را با آن آزمایش کنم.

2-     سعی کردم با آموزش مفهومی (نه تکنیکی) در طول دوران مطالعه، خودم را برای تمام تیپِ سوالات کنکور96 آماده کنم تا در صورت تغییر سبک سوالات کنکور با محدودیت و مشکل مواجه نشوم.

3- اگر به عقب برگردم با دوره کردن، ‌تمرین و زدن تست‌های مختلف، مطمئناً رتبه‌ی خودم در کنکور را خیلی بهتر می‌کردم؛ دانش‌آموزان کنکوری باید سعی کنند با کاهش زمان مرحله یادگیری خود، اصطلاحاً زمان بخرند تا بتوانند در این ماه‌های مانده به کنکور با افزایش تمرکز، بتوانند زمان بیشتری برای مرور و تکرار بدست بیاورند.

4- من به دوستان خودم که در سال 97 کنکور دارند پیشنهاد می‌کنم به دنبال حفظ کردن متن کتاب‌ها و فرمول‌ها نباشند، وقت گذاشتن بیش از حد برای حفظیات، با توجه به تغییر سبک کنکور در سال‌های اخیر، یک اشتباه محض است؛ باید یاد بگیریم مفهومی درس بخوانیم!

5- به نظر من یکی از مهم‌ترین فرایند ها در سال کنکور، انتخاب یک منبع مناسب برای یادگیری و تست زدن است، با یک انتخاب اصولی و استاندارد می‌توانیم چندین قدم به هدف خود نزدیک  و با یک انتخاب غلط از آن دور شویم و وقت‌مان را هدر بدهیم.

6- داشتن هدف مشخص در زندگی می‌تواند در لحظه به لحظه‌ ساعات مطالعه، یادگیری و تست زدن به ما یاری ما بیاید و همانند یک محرک در مطالعه و یادگیری به ما کمک کند. پس هدفمند درس بخوانیم.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به حسین احمدیمی باشد.
طراحی و پیاده سازیماهان تکنولوژی

popup-far

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

Invalid Input

Search